Novinky a plány

Červen 2023

I když nevyšel od začátku března žádný článek, možná jste si všimli, že na Apolerro webu je nová významná aplikace, a to Apolerro Notes. Apolerro Notes je první aplikace Apolerra využívající Apolerro Cloud, tedy ukládání dat do databází Apolerra bez nutnosti uložení do lokálních počítačů, což znamená že vše co bude uložené v Apolerro Cloudu je dostupné pod vašimi přihlašovacími údaji kdekoliv kde je internetové připojení. Společně s touto aplikací a cloudem přichází i Apolerro ID, což je systém pro registrace, přihlašování a identifikaci uživatelů. Díky tomu se prostředí aplikací Apolerra přizpůsobuje vašim potřebám a souborům.

V aktuální době vám Apolerro Notes nabízí tedy vytvářet poznámky, upravovat je a řadit do složek. Což jsou základní funkce každých poznámek. Dále také synchronizaci mezi vašimi zařízeními, což už je o něco zajímavější. To nejzajímavější ale vyšlo až v aktualizaci, která vyšla 5. 5. 2023. Po této aktualizaci můžete poznámky mezi složkami přesouvat, označovat jako oblíbené, odesílat přes whatsapp, tisknout, stáhnout nebo sdílet s uživateli Apolerra a nastavit je buď jsko pozorovatele nebo editory. Dále můžete například vytvářet sumární poznámky ze složek a zálohovat si je na pc, nebo zobrazit detailní infromace o poznámce. Dále je zde i nový způsob vytváření poznámek pomocí šablon, které si připravíte a následně z jedné šablony vytvoříte x poznámek. Dále přišla i vylepšení v oblasti Apolerro ID, kdy si budete moci prostředí zcela přizpůsobit sobě včetně tapety, barev, motivu nebo tmavému režimu. Přibyde i jednoduchá správa Apolerro ID, která bude v budoucnosti rozšířena. Apolerro Notes si můžete již dnes vyzkoušet na apolerro.cz/notes.

Dále byla začátek června vydána nová aplikace a to Apolerro Desktop vyvíjený v průběhu května. Tato aplikace nabízí nový způsob práce s aplikacemi Apolerra, a to v oknech, jako jste zvyklí z počítače. Vytváří tak interaktivní a intuitivní webové prostředí pro práci s aplikacemi Apolerra, můžete tedy pracovat ve více aplikacích Apolerra najednou, přizpůsobovat vzhled a další. Samozřejmě nechybí tradiční aplikace z desktopu jako je možnost minimalizace okna, zavření nebo maximalizace. Aplikaci můžete již dnes vyzkoušet na apolerro.cz/desktop. Do této aplikaci přijde v průběhu června aktualizace pro lepší využití a zavedení do systému Apolerro ID a Cloudu.

Do delší budoucnosti započal vývoj mapového portálu nebo úkolové aplikace. Může se ale objevit i aplikace pro komunikaci mezi uživateli. V plánu je i zahrnutí systému AJAX pro rychlejší načítání stránek případně nové hlavní stránky celého projektu.